Петък, 07 Декември 2018 21:27
Волейболистите на Пирин победиха като домакини Дея спорт (Бургас) с 3:0 гейма.
Волейболистите на Пирин победиха като домакини Дея спорт (Бургас) с 3:0 гейма. Снимка: ВК Пирин

Волейболистите на Пирин (Разлог) победиха като домакини Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:17, 25:16, 25:20) в мач от осмия кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в зала „Септември“.

С това тимът, воден от Мирослав Живков отбеляза трета победа в шампионата, като с пет загуби и 11 точки заема осмо място във временното класиране на Суперлигата. От своя страна Дея спорт записа седма загуба, като с една победа и 3 точки се намира а последното дванадесето място в подреждането.

Пирин имаше водеща роля на терена и през трите части, като спечили мача в за 70 минути игра.

С най-голям актив за Пирин бе Йордан Желязков с 15 точки. Радослав Попов добави 10 точки за успеха.