Събота, 08 Декември 2018 23:03
Хебър надигра като гост Миньор с 3:2 гейма в осмия кръг на Суперлигата
Хебър надигра като гост Миньор с 3:2 гейма в осмия кръг на Суперлигата Снимка: ВК Хебър

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) надиграха като гости Миньор (Перник) с 3:2 (23:25, 25:18, 17:25, 25:15, 15:6), в мач от осмия кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в пернишката зала „Борис Гюдеров“. Така тимът, воден от Атанас Петров остава непобеден, като записа осми пореден успех и оглавява класирането на шампионата с 23 точки. За Миньор това е седма загуба, като с една победа и 4 точки заема предпоследното единадесето място в подреждането.

Двата тима направиха оспорван и равностоен мач, като си разменяха водачеството и срещата достигна до пети решителен гейм. В него тимът от Пазарджик показа класата си и не допусна повече противодействие от стана на домакините, като спечели гейма с разлика, а с това и крайната победа.

С най-голям актив за победата на Хебър бяха Александър Ляфтов и Венцислав Рагин с по 14 точки. За Миньор най-резултатен бе Любослав Симеонов с 16 точки. Пламен Драгиев завърши с 13 точки.

Статистика от мача можете да видите тук.