Вторник, 05 Февруари 2019 07:31
Монтана надигра Добруджа 07 с 3:1 гейма в 15-и кръг на Суперлигата
Монтана надигра Добруджа 07 с 3:1 гейма в 15-и кръг на Суперлигата Снимка:ВК Монтана

Волейболистите на Монтана победиха като домакини Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (25:20, 25:18, 18:25, 25:20) в последен мач от 15-и кръг на Суперлигата, който се игра в монтанската зала „Младост“.

Така тимът, воден от Даниел Пеев се изкачи на трето място във временното класиране с 10 победи, 5 загуби и 28 точки. Същият актив има и Левски София, но „сините“ отстъпват на четвърта позиция с по-лоши геймови показатели. Съставът на Добруджа пък се смъкна на пета позиция с 9 победи, 6 загуби и 30 точки.

Реализатор за Монтана бе Виталий Бондар с 22 точки (4 блока, 2 аса и 52% ефективност в атака) за победата. Златко Кьосев добави още 17 точки за успеха (2 блока, 2 аса, 59% ефективност в атака и 42% позитивно посрещане).

За Добруджа Велизар Чернокожев (2 аса и 40% ефективност в атака) и Денис Чавдаров (4 блока, 2 аса и 75% ефективност в атака) бяха най-резултатни с по 18 точки.

Монтана: Сергей Андриевский 2, Виталий Бондар 22, Златко Кьосев 17, Аспарухов Аспарухов 14, Иван Латунов 7, Борис Наков - Кристиян Петров– либеро (Леон Тончев, Стефан Чавдаров 3, Тодор Вълчев 3, Денимир Димитров 1)

Старши треньор: Даниел Пеев

Добруджа 07: Александър Мжелский 3, Велизар Чернокожев 18, Давиде Ковач 6, Галин Николов 3, Денис Чавдаров 18, Александър Кордев 6 - Николай Тодоров-либеро (Виктор Костадинов, Светослав Арнаудов, Алекс Николов 2)

Старши треньор: Пламен Христов