Неделя, 10 Февруари 2019 09:55
Монтана надигра Дея спорт с 3:1 гейма
Монтана надигра Дея спорт с 3:1 гейма Снимка: ВК Монтана

Монтана спечели гостуването си на Дея спорт (Бургас) с 3:1 (21:25, 25:17, 25:12, 25:22) в мач от 16-и кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в бургаската зала „Младост“.

Домакините изненадаха гостите в началото на мача с напориста игра и успяха да се наложат, като поведоха с 1:0 гейма След това Монтана взе инициативата и не допусна повече обрати. До края на мача състезателите на Даниел Пеев диктуваха темпото и спечелиха мача с чиста победа.

След този успех начин монтанчани заемат трето място във временното класиране с 11 победи, 5 загуби и 11 точки, с колкото е и четвъртият Левски, но с по-лошо точково съотношение. Дея спорт остава на предпоследната единадесета позиция с 3 победи, 13 загуби и 9 точки.