Понеделник, 10 Ноември 2014 13:39
ВК „Миньор“ (Перник) отстъпи на ВК „Арда“ (Кърджали) с 1:3

Около 500 зрители наблюдаваха на живо в зала „Борис Гюдеров” мача ВК „Миньор“ (Перник) - ВК „Арда” (Кърджали). Почти никой от тях обаче не знаеше за лошия късмет, сполетял домакините на последната тренировка. На нея в петък вечер съвсем в края на заниманието центърът на отбора Захари Николаев стъпил накриво и  глезенът му се е подул. Това направи невъзможно играта му в този мач, а на негово място в стартовата шестица на перничани се появи Танчо Иванов.

Той беше титуляр през миналата година във Висшата лига, но през тази почти не се беше появявал в игра в мачове от първенството. На скамейката на гостите пък беше тандемът Иван Халачев и Милко Багдасаров. Милко Багдасаров е ексдепутат от предишния парламент и шеф на плажния волейбол в България. Друга любопитна подробност от житието му е, че и в момента е директор на най-голямото училище в България,в което учат повече от 1500 ученици – СОУ „П.Р.Славейков”, чийто девиз е „Учи,печели,конкурирай,очаровай”. Втората дума от девиза на школото беше претворен на полето в пернишката зала.

Гостите започнаха мача изключително навито и докато перничани се усетят, те вече водеха с 8:2 на първото техническо прекъсване. И докато в играта на домакините нищо не вървеше, волейболистите от Кърджали ,водени от капитана си Невен Нешев реализираха атака след атака и все повече увеличаваха преднината си. Тя стигна до 19:10, като Петър Бъчваров беше безпощаден през центъра, а Спас Байрев реализира куп успешни атаки, които накараха старши-треньорът на домакините Румен Златанов да смени Камен Каменов и Любослав Симеонов с Радостин Денков и Владислав Божиков. Смените обаче не помогнаха кой знае колко и само отпускането на гостите в края на гейма позволи да не се стигне до конфузен края на гейма. Все пак 15:25 не беше никаква утеха за „миньорци“.

Втората част започна равностойно , Владислав Божиков остана на игрището, а все по-често на мястото на капитана и титулярен разпределител Димитър Стаменов се появяваше Виктор Костадинов. Резултатът вървя равностойно до десетата точка, след което гостите дръпнаха леко с две, за 12:14. Последваха още две в техния актив и второто техническо прекъсване дойде при 16:12 за тях. Последва срив в играта на волейболистите от Перник, който доведе до преднина от 22:14 за ВК „Арда”, а последните три точки  от гейма отново отидоха в актива на гостите, за да се оформи крайното 25:14 за тях.

В третата част Румен Златанов започна с Виктор Костадинов като титулярен разпределител. След равностойното начало, ВК „Миньор” поведе с 8:6, но при 10:10 дойде равенството. ВК „Миньор” можеше да поведе с 16:13 при второто техническо прекъсване, но Владислав Божиков не успя да поеме един флот сервис на Невен Нешев и на втория таймаут преднината на домакините беше само точка – 16:15.Последва луда игра точка за точка до 22:22, после домакините успяха ,въпреки здравата игра в защита на волейболистите от ВК „Арда”,начело с либерото им Николай Колев да стигнат до 24:22. Гостите реализираха атаката си, но и ръката на Любослав Симеонов не трепна ,за 25:23 и победа в третия гейм.

В началото на четвъртата част кърджалийци се оказаха много концентрирани и набързо поведоха с 8:3. Пасивната им блокада вършеше чудесна работа, а отзад Колев и компания просто обираха всичко и не даваха на топката да падне на земята. Перничани се стегнаха и докараха нещата само до точка пасив при 8:9, но гостите веднага  реагираха с атаки в централната зона чрез Петър Бъчваров и Васил Атанасов, за да дръпнат с 12:8. Последното доближаване на „миньорци“ на точка до значително по-опитните си гости в резултата беше при 17:18. До края на гейма обаче  гостите не дадоха никакви шансове  на противниците си, а при 19:22 волейболистите на ВК „Миньор” на два пъти не успяха да организират атаката си и да останат близо до гостите си. След 19:23 нещата бяха повече протоколни и логично се стигна до 25:20 за отбора на ВК „Арда” в края на гейма и 3:1 в тяхна полза.

Така ВК „Миньор” остава с три точки актив, резултата от победата му в първия кръг срещу отбора на ВК „Левски боол”, а в следващия кръг му предстои изключително тежко гостуване срещу отбора на ВК „Пирин”(Разлог).