Събота, 22 Ноември 2014 22:57
„Марек Юнион-Ивкони“ победи ВК „Монтана“, но не можа да го свали от върха

„Марек Юнион-Ивкони“ победи като гост ВК „Монтана“ с 3:2 (25:16,25:23,17:25,24:26,15:11) в най-интересния мач от 6-ия кръг на НВЛ „Бачково-изворна вода“ Суперлига.

Това бе четвърти успех след тайбрек за настоящите шампиони и първа загуба за домакините от началото на сезона. До тази среща състезателите на Атанас Петров имаха само един загубен гейм. Въпреки поражението със спечелената точка те остават едноличен лидер в класирането с 16 точки. С една по-малко е ВК „Добруджа 07“, който в друга среща от този кръг победи като гост ВК „Левски Боол“ с 3:0.

Състезателите на Найден Найденов пък отстъпиха с една позиция и с 11 точки заемат 4-о място. Пред тях с точка повече е ВК „Пирин“ (Разлог), който не срещна проблеми при гостуването си на ВК „Миньор“ (Перник) и спечели с 3:0.