Неделя, 15 Февруари 2015 18:30
ВК „Монтана“ спечели дербито на върха, „Марек“ с първи загубен тайбрек в Суперлигата

ВК „Монтана“ записа много важен успех като гост на „Марек Юнион-Ивкони“ с 2:3 (21:25, 25:19, 20:25, 26:24, 9:15) в най-интересната среща от 15-ия кръг на Суперлигата. Така състезателите на Георги Петров запазиха първото си място в класирането с 35 точки и 3 повече от дупничани, които заемат втората позиция, но имат и мач по-малко. Това е първи загубен тайбрек за шампионите през този сезон, след като през есента момчетата на Найден Найденов спечелиха цели 5 мача в 5 гейма, а поражението е едва второ за тях през настоящата кампания.

Гостите от Монтана започнаха по-добре мача и спечелиха откриващата част с 25:21, но домакините реагираха мигновено и изравниха резултата след 25:19 във втория гейм. Момчетата на Георги Петров не се притесниха от това и затвориха третата част с 25:20, а с това си гарантираха и минимум точка от така важната среща. В четвъртият гейм монтанчани бяха само на точка от победата с 3:1 при 24:23, но загубиха следващите три разигравания и мачът влезе в тайбрек. Въпреки лошото развитие на четвъртата част гостите се бореха за всяка една топка и със страхотна игра в защита стигнаха до две точки преднина на първото техническо прекъсване 8:6. На сервис след паузата застана основният реализатор на ВК „Монтана“ в този мач Минчо Минчев, който изпълни няколко отлични начални удара и преднината на неговия отбор набъбна на цели 5 точки -11:6. От тук до края волейболистите от северозападна България нямаха проблеми да задържат аванса си и взеха реванш за загубата си от „Марек Юнион-Ивкони“ с 2:3 през есента пред собствена публика в зала „Огоста“.