Неделя, 15 Март 2015 19:03
„Нефтохимик 2010“ взе реванш срещу ЦСКА, 3-и мач ще определи кой ще играе на 1/2-финал

„Нефтохимик 2010“ (Бургас) победи ЦСКА с 3:1 (25:18, 23:25, 25:22, 25:23) във втория четвъртфинален двубой между двата отбора игран в спортната зала „Младост“. Така домакините взеха реванш за загубата си от „армейците“ в четвъртък с 1:3 в София и трети мач ще определи кой ще продължи на 1/2-финал, където ще се изправи срещу шампиона след редовния сезон „Добруджа 07“ (Добрич). Сблъсъкът край морето бе истинска битка между два равностойни отбора от първата до последната точка. Единствено в първия гейм играчите на Николай Желязков успяха рано да се откъснат в резултата и да затворят частта с 25:18. Гостите отговориха подобаващо на предизвикателството и изравниха резултата след 25:23 в във втората част. В третия гейм двата отбора вървяха точка за точка, но бургазлии бяха по-концентрирани и спокойни в решителните разигравания и взеха частта с 25:22. В четвъртия гейм надлъгването продължи с пълна сила, но в края домакините направиха разлика от 2 точки, която се оказа решаваща за крайния изход на срещата -25:23 и 3:1 за „Нефтохимик 2010“.

Топреализатор в мача стана Петър Христов от домакините с 23 точки, а съотборникът му Стоян Самунев добави 19 точки за успеха. За ЦСКА Пламен Шекерджиев, който е част от националния отбор за кадети, завърши с най-голям актив от 14 точки.

Решителният трети сблъсък от серията ще се изиграе в сряда от 18:00 часа в залата на ЦСКА „Васил Симов“.