Четвъртък, 19 Ноември 2020 20:27
Монтана загуби от румънския Аркада с 0:3 гейма в първия мач между двата тима от 1/16-финалите за Купата на ЦЕВ Снимка: cev.lu

Монтана загуби гостуването си на румънския шампион Аркада (Галац) с 0:3 (18:25, 20:25, 23:25) в първия мач между двата тима от 1/16-финалите във втория по сила европейски турнир – за Купата на ЦЕВ.

Така родният представител намали значително шансовете си за продължаване напред. Реваншът е на 24 ноември в монтанската зала "Младост". Тимът, воден от Даниел Пеев, ще трябва да запише чиста победа, за да търси достигане до т.нар. "златен" гейм, спечелването на който ще им позволи да продължи в следващата фаза.

Старши треньорът Пеев заложи на следния стартов състав: Радослав Попов, Максим Сапожков, Александър Кордев, Златан Йорданов, Стефан Чавдаров, Максим Крескин, Мартин Божилов - либеро.

В първите две части дуелът беше рвностоен до средата, след което домакините демонстрираха по-стабилна игра и поведоха с 2:0 гейма.

Промяна настъпи в третата част, когато Монтанапоказа възможности си. Българите започнаха да диктуват играта и всичко вървеше към успех, но в крайна сметка не успяха да запазят аванса си. В решителните минути домакините отново наложиха волята си.

Най-резултатен за Монтана бе Радослав Попов с 10 точки (1 блокада), 9 точки добави Максим Сапожков (2 блокади). За съперника Нийлс Клапвийк бе над всички с 14 точки (1 блокада).

Статистика от мача можете да видите тук.