Понеделник, 26 Февруари 2024 14:07
Две дербита предложи 11-ти кръг на Национална Волейболна DEMAX+ лига

Две дербита, играни в столицата, белязаха 11-ия кръг в Национална Волейболна DEMAX+ лига. В битка за върха шампионът Марица (Пловдив) гостува на ЦСКА, а следващите два тима във временното класиране – Левски София и ЦСКА също премериха отново сили един срещу друг. Временното класиране се запази и няма промени след изиграването на всички срещи от кръга.

Очакваният с интерес сблъсък между ЦСКА и Марица предложи на зрителите в зала "Васил Симов" и пред телевизионния екран повторение на тазгодишния финал за DEMAX+ Купа България. Крайният резултат отново бе 3:1 за пловдивският клуб. В отделните части срещата се разви така: 25-15, 25-21, 19-25, 25-18.

С добра игра на сервис "червените" имаха аванс в началото на срещата (6:2), но "жълто-сините" успяха да обърнат и дори да поведат с 6 т. (17-11). Марица контролираше събитията през втората част, но ЦСКА показа, че няма да се откаже лесно и се бори много. Този характер даде резултат в третия гейм, спечелен от армейския тим. Следващият период отново предложи оспорвани моменти и интригата се запази до 17-15 за Марица. В оставащите минути гостите, водени от Борислав Крачанов натиснаха и взеха своето.

Така лидерът Марица и този уикенд продължи безгрешната си серия и вече има 11 победи. Волейболистките, водени от Юлия Иванова и Антонина Зетова, пък допуснаха една втора загуба за сезона и остават на втора позиция.

С категорична победа за Левски София завърши столичното дерби със Славия от 11-ти кръг на Национална Волейболна DEMAX+ лига. "Сините" постигнаха експресен домакински успех за по-малко от час, като не дадоха гейм на съперничките си – 3:0 (25-12, 25-13, 25-6).

Най-резултатна стана 18-годишната националка Микаела Стоянова, която реализира 15 точки (2 аса, 3 блокади). За тимът, воден от Петър Шопов, това е осма победа в шампионата при дамите и заемат трета позиция във временното класиране.

Петият в подреждането Дея спорт не сгреши на свой терен и победи Хектор в оспорван 5-геймов двубой. Бургаският тим на два пъти повеждаше, но допускаше да бъде изравнен, а в тайбрека доминираха категорично, за да извоюват успеха с 3:2 (25-18, 24-26, 25-23, 21-25, 15-8). Това е четвърта победа за Дея.

Четири победи на сметката си има вече и Марица 2022, който спечели гостуването си на Варна ДКС с 3:1 (25-23, 25-22, 15-25, 25-19). Пловдивският тим бе по-убедителен в откриващия гейм, въпреки че на моменти бе затруден от съперника си. Още по-оспорвана бе играта във втората част, в чийто край и при равенство Марица 2022 направи серия от три поредни точки и поведе в геймовете с 2:0. Последва отпускане за гостенките и мобилизиране за домакините, които се възползваха максимално от ситуацията и бързо взеха частта. Марица 2022 се събуди след кратката пауза между отделните част и тръгна със серия от 7:0. Волейболистките на Хектор за пореден път съумяха да догонят в резултата, но до обрат не се стигна.