Сряда, 03 Април 2024 12:43
Марица е първият финалист в Национална Волейболна DEMAX+ лига
Снимка: volleymaritza.bg

Настоящият шампион в шампионата при дамите Марица (Пловдив) стана първият отбор, достигнал до финалния плейоф в Национална Волейболна DEMAX+ лига за сезон 2023/2024. "Жълто-сините" постигнаха втора победа над Славия и така взеха полуфинала с 2-0 победи.

Волейболистките на Марица се наложиха над "белите" във втората среща като гост с 3:0 (25-20, 25-18, 25-12). Това е втората им чиста победа в серията. Пловдивският клуб не загуби гейм и в четвъртфиналния плейоф срещу Варна ДКС, а в редовния сезон завърши на първата позиция. Това ще е десети пореден финал за клуба.

Марица очаква своя съперник от другата полуфинална плейофна серия, където Левски-София изравни на ЦСКА и победителят ще се определи в трети решителен двой. По регламент се играе до две победи от три срещи. На свой терен "сините" измъкнаха драматичен успех над "червените" с 3:2 (25-18, 21-25, 26-24, 21-25, 15-11). Третият сблъсък е насрочен за четвъртък, 4-ти април, в зала "Васил Симов" от 18 ч.

Снимка: ВК Левски-София

Финалният плейоф ще се играе до три победи в пет мача. Датите за сблъсъците са 17, 18, 21, 22 и 25 април. За първа година бронзовият медалист ще бъде определен също в серия между отпадналите на полуфинала отбори. Двубоите за третото място ще се проведе по системата 2 победи от 3 мача. В програмата са заложени за 16 (вторник), 18 (четвъртък), 20 (събота) април.