Събота, 20 Февруари 2016 15:13
12-а поредна победа за "Марица" при жените

„Марица“ (Пловдив) продължи победния си ход в женската Национална волейболна лига „Демакс +“ като записа 12-та си поредна победа от началото на сезона.  Шампионките не допуснаха изненада при гостуването си в Димитровград и надиграха местния „Раковски“ с 3:0 (25:10, 25:10, 25:15) след 61минути игра.  И този път някои от най-верните фенове на „Марица“ пропътуваха 90-те километра до Димитровград, за да изгледат на живо „пловдивското“ дерби от трибуните в зала „Младост“.

Топреализатор на срещата стана Силвана Чаушева с 10 точки за „Марица“.  За домакините най-резултатна с 6 точки беше Бояна Андреева.

Успехът оставя шампионките на челната позиция във временното класиране.  Пловдивчанки имат актив от 13 победи, 1 загуба, 39 точки и 40:4 гейма.  Преследвачът Левски (София), който спечели „вечното дерби“ от този кръг срещу ЦСКА с 3:2, е с 13 победи и 37 точки.  „Раковски“ е седми с 11 точки от 4 победи и 9 загуби.

В следващия кръг на 22 февруари „Марица“ почива, а след това гостува на „Славия“ (София) на 26 февруари (петък) от 17:00 ч. в зала „Панайот Пондалов“.