Сряда, 09 Март 2016 19:50
"Марица", "Левски", ЦСКА и "Казанлък" с победи в плейофите

„Марица“ (Пловдив) влезе в плейофите на Национална волейболна лига „Демакс +“ с успех над гостуващия „ЙЕБ Шумен 05“ (Шумен) с 3:0 (25:22, 25:11, 25:7) след 61 минути игра в зала Пловдивски университет и поведе с 1:0 победи в тази четвъртфинална серия.

Симона Николова стана топреализатор на срещата с 14 точки за „жълтите“.  Силвия Андреева добави 12 точки, Мария Данчева 11, а Вангелия Рачковска 10.  С 10 точки завърши най-резултатната в състава на Шумен – капитанката Росица Кирилова.

Вторият мач от четвъртфиналната плейофна серия, която се играе до две победи от максимум три срещи, е тази събота, 12 март, от 15:30 ч. в шуменската зала „Младост“.

Изигра се и първият мач от серията, която ще определи евентуалния съперник на „Марица“ в полуфиналните плейофи.  ЦСКА (София) спечели домакинството си в столичното дерби срещу „Славия“ (София) с 3:1 (25:15, 25:27, 25:23, 25:17) и също поведе с 1:0 победи.

В другия поток към финала вицешампионът „Левски“ (София) победи гостуващия „Раковски“ (Димитровград) с 3:0 (25:17, 25:15, 25:17), а „Казанлък Волей“ (Казанлък) преодоля у дома„Бургас 2007“ (Бургас) с 3:0 (25:15, 25:14, 25:16).