Неделя, 26 Август 2018 09:26
Волейболистките на България под 19 години завършиха с бронзовите отличия на Балканиадата в Сърбия Снимки:ossrb.org

Националният отбор по волейбол за девойки под 19 години, воден от Асен Методиев, спечели бронзовите медали на Балканиадата в Чачак (Сърбия).

Родните представителки победиха Черна гора с 3:0 (25:20, 25:16, 25:18) в двубоя за третото място на турнира. Така нашите момичета завършиха на почетната сталбица, а тимът на Черна гора оформи финалната четворка.

Шампионки станаха волейболистките на Сърбия, които на финала победиха Турция с 3:0 (25:20, 25:18, 25:20). С този успех домакините триумфираха с златото пред собствена публика, а туркините завършиха със сребърните отличия.

Националката Мария Йорданова бе отличена с индивидуаливидуална награда, като спечели приза за най-добър диагонал.

Балканиадата бе генерална репатиция на младите ни националки за предстоящото от 1 до 9 септември Европейско първенство в Албания.