Неделя, 23 Септември 2018 19:16
САЩ надигра Иран с 3:0 гейма и записа осма поредна победа на световното първенство Снимка: www.fivb.org

САЩ победи Иран с 3:0 (25:23, 26:24, 26:24) в последния си мач от група G в София, от втората фаза на световното първенство по волейбол в България и Италия.

Така, американците продължават страхотното си представяне на шампионата, като отбелязаха осми пореден успех победа досега. С това те завършиха като първенец в групата с 22 точки. Иран завърши участието си на трето място в потока, с четири победи, четири загуби и 12 точки.

USA 1

Двубоят бе без значение за американците, които си бяха осигурили предвартелно място на финалите. Селекционерът Джон Спероу използва възможността да даде почивка на титулярите и пусна втория си състав. Волейболистите му обаче показаха своята класа и надиграха съперника в три гейма.

Реализатор за победата на САЩ бе Бенджъмин Патч със 17 точки (4 блока и 52% ефективност в атака). За Иран Милад Ебадипур приключи с 10 точки.