Сряда, 21 Ноември 2018 14:01
Пламен Константинов и Локомотив (Новосибирск) с пета поредна победа в Русия
Пламен Константинов и Локомотив (Новосибирск) с пета поредна победа в Русия Снимка: ВК Локомотив (Новосибирск)
Пламен Константинов и воденият от него тим на Локомотив (Новосибирск) продължават със стабилното си представяне през този сезон и записаха пета поредна победа в Суперлигата на Русия. Волейболистите на Новосибирск се наложиха като гости над Урал в Уфа с 3:1 (21:25, 27:25, 25:19, 31:29) в мач от петия кръг на шампионата.

Най- резултатен за успеха на Локомотив бе Константин Бакун, който завърши с 28 точки (3 аса, 63% ефективност в атака), а Сергей Савин добави още 15 точки (1 ас, 52% ефективност в атака, 26% перфектно и 37% позитивно посрещане). Радион Мискевич се отличи с 19 точки за Урал.

302a32a5d6fc267e8f81f76f0f938f2d

Така съставът на Пламен Константинов продължава без загуба и заема трето място във временното класиране с актив от 14 точки (15:4 геймова разлика), след шампиона Зенит (Казан), който със 17 точки от 6 мача и Факел (Новий Уренгой), който е с 14 точки (15:3 геймова разлика).