Вторник, 04 Декември 2018 23:40
Берое продължава напред в турнира за купата на Претендентите
Берое продължава напред в турнира за купата на Претендентите Снимка: cev.lu

Волейболистките на Берое (Стара Загора) се класираха на 1/8-финали в третия по сила европейски турнир - за Купата на претендентите. Воденият от Петър Дочев тим отстъпи като гост на Арис (Солун) с 3:2 (25:22, 25:16, 16:25, 20:25, 15:13) в мач-реванш помежду им, изигран в Национален спортен център Микра в Солун. В първия двубой, изигран на родна земя, старозагорки се наложиха категорично с 3:0 гейма и в тази среща се нуждаеха само от два гейма, които бяха спечелени и родният представител продължава напред.

В първите два гейма Берое диктуваше играта, като във втората част остави гъркините на едва 16 точки.

След като спечелиха нужните два гейма треньорът Петър Дочев даде възможност на всички състезателки за изява. Гъркините поеха инициативата и изравниха, като вкараха мача в тайбрек. Там играта бе доста оспорвана, но в крайна сметка Арис затвори след 15:13 и 3:2 гейма.

Най-резултатна бе Ваня Върбанова с 11 точки (1 ас, 1 блокада), по 10 добавиха Веселина Григорова (3 блокади) и Виолина Николова (1 ас, 1 блокада). За гръцкия тим Вероника Худима приключи с 22 точки (1 ас, 1 блокада).

На 1/8-финалите Берое излиза срещу Волеро Льо Кане с националките Гергана Димитрова и Мира Тодорова в състава.