Петък, 14 Декември 2018 13:39
Тодор Скримов и Тоно Калипо с четвърта победа в италианското първенство
Тодор Скримов и Тоно Калипо с четвърта победа в италианското първенство Снимка: volley.it
Националът Тодор Скримов и неговият Тоно Калипо Калабрия (Вибо Валентия) записаха четвърти успех в италианското първенство, след като се наложиха над новака Ема Вилас (Сиена) с 3:0 (25:22, 25:17, 26:24) в изтеглена среща от 15-и кръг.

Така волейболистите на Антонио Валентини заемат 10-та позиция във временното класиране с 14 точки (4 победи, 8 загуби). Сиена са на предпоследното, 13-то място с 10 точки (2 успеха, 10 поражения).

Тодор Скримов бе втори по резултатност и завърши с 14 точки (2 аса, 75% ефективност в атака, 37% перфектно и 63% позитивно посрещане). Реализатор бе Мохамед Ал Хачдади с 15 точки (65% ефективност в атака). За Сиена Фернандо Ернандес заби  21 точки (2 аса, 1 блока, 62% ефективност в атака).

В следващия си двубой от 12-и кръг Вибо Валентия гостува на Ревивре (Милано), а Ема Вилас приема Веро Волей (Монца), с Виктор Йосифов. Срещите са на 16 декември (неделя).