Сряда, 23 Януари 2019 08:49
Берое (Стара Загора) отстъпи на френския Волеро Льо Кане с 1:3 гейма и отпадна от купата на Претендентите Снимка: cev.lu

Волейболистките на Берое (Стара Загора) отпаднаха от третия по сила европейски турнир - за купата на Претендентите (Challenge cup). Отборът, воден от Петър Дочев отстъпи на френския Волеро- Льо Кане, с националките Гергана Димитрова и Мира Тодорова в редиците си с 1:3 (15:25, 13:25, 25:23, 13:25) в мач-реванш от осминафиналите в надпреварата. В първата среща между двата тима в Стара Загора, тимът на Волеро се наложи с 3:0 гейма и продължава на 1/4-финали в надпреварата.

В първите два гейма представителките на Волеро доминираха изцяло. В третата част Берое се бори, показа възможности и успя да вземе гейма, като намали разликата на 1:2 гейма. След това обаче домакините не допуснаха повече обрати, показаха класата си и спечелиха четвъртата част, ас това и крайната победа.

В следващия кръг Волеро ще играе срещу победителя от двойката Апоел (Кфар Саба) - Дукла (Либерец).