Понеделник, 18 Февруари 2019 15:29
Националът Цветан Соколов записа 17 точки за победата на Лубе над Модена
Националът Цветан Соколов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) записаха победа №17 в италианското първенство, след като надиграха като домакини категорично Азимут Лео Шус (Модена) с 3:0 (25:17, 25:14, 25:19) в мач от 21-и кръг, изигран в "Еуросуоле Форум".  Така волейболистите на Лубе постигнаха втори успех над модена в рамките на няколко дни, след като в сряда ги надиграха с 3:1 гейма в мач от Шампионската лига.

С този успех Лубе се изкачи на второ място във временното класиране с 50 точки след 18 победи и 3 загуби, но преди последната среща от кръга между Верона, с българската звезда Матей Казийски в състава, и Тренто. Тимът на Модена пък остава на четвърто място с 15 победи, 6 загуби и 42 точки, с колкото е и 5-ия Милано, но след 14 победи и 7 загуби.

В следващия 22-и кръг Соколов и съотборниците му са гости на слабака Сиена, докато момчетата на Хулио Веласко ще са домакини на Вибо Валентия, с националът Тодор Скримов в състава. Мачовете са в неделя (24 февруари) от 19,00 часа българско време.
Цецо Соколов бе реализатор за победата наЛубе със 17 точки (4 блока, 5 аса и 80% ефективност в атака) за победата. Йоандри Леал пък добави още 16 точки (3 блока, 1 ас, 52% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане) за успеха. За тима на Модена Иван Зайцев завърши с едва 8 точки.