Неделя, 01 Март 2020 18:02
ЦСКА победи Перун с 3:0 за по-малко от час игра

Волейболистките на ЦСКА и Берое (Стара Загора) постигнаха победи във втория ден на трети допълнителен турнир от женското първенство на България, който се проведе в столичната зала „Васил Симов“.

В първия мач за деня тимът на ЦСКА реализира бърз успех над Перун (Варна) с 3:0 (25:9, 25:13, 25:6) за по-малко от час игра.

Така „червените“ продължават да заемат трето място във временното класиране с 11 победи и 30 точки. Съставът на Перун е на последната осма позиция, без победа и записана точка

Във втората среща от програмата отборът на Берое (Стара Загора) записа също безпроблемна победа, като надигра Славия с 3:0 (25:16, 25:10, 25:22). Така старозагорки са четвърти в таблицата с 10 победи и 34 точки. Представителките на „белите“ са седми с четири победи и 14 точки.

Абсолютен лидер в първенството е тимът на Марица (Пловдив) с 18 победи, 54 точки и само един загубен гейм. Втори са волейболистките на Левски с 13 победи и 38 точки.

Резултати и класиране в НЛ-жени можете да видите тук.

В рамките на днешния ден, по договорка между двата клуба се изигра още една среща между волейболистките на ЦСКА и Перун - отложен мач от XI кръг на първенството, който отново се проведе в столичната зала "Васил Симов". "Червените" победиха съперника с 3:0 (25:15, 25:1, 25:0). Това бе дванадесета победа за "армейките", които продължават да са трети в класирането.