Неделя, 15 Ноември 2020 10:06
Марица оглави лига "Демакс" след втора чиста победа
Снимка: ВК Марица

Марица (Пловдив) надигра ДКС Варна с 3:0 (25:10, 25:11, 25:5) в първия си домакински мач за сезона от женската Лига „Демакс“, който се игра в зала Сила. Победата бе факт след едва 53 минути игра. Така пловдивчанки вече имат актив от две победи и 6:0 гейма и оглавяват временното класиране. Съставът на ДКС отбеляза втора загуба и е на предпоследното седмо място, все още без спечелен гейм в два изиграни мача.

Реализатор на мача стана центърът на Марица Дима Ушева със 17 точки. Александра Миланова добави 15 за победителките. Бившата волейболистка на пловдивския тим Бояна Андреева бе най-резултатна за ДКС Варна със седем точки.

В следващия си мач от НВЛ, Марица гостува на Локомотив (София) в едноименната зала на 21 ноември (събота) от 17:00 б.в. ДКС Варна приема Славия на 22 ноемри (неделя) от 17:30 часа.