Понеделник, 12 Февруари 2024 13:00
ЦСКА спечели и второто дерби срещу Левски, Варна ДКС с първа победа

С тайбрек бе определен победителят във второто за сезона Вечно дерби между ЦСКА и Левски София от Национална Волейболна DEMAX+ лига. Двата тима се срещнаха в мач от 9-ия кръг в столичната зала "Васил Симов", а успехът отиде при "червените" с 3:2 (25-22, 22-25, 25-15, 21-25, 15-11). Така двата тима повториха сблъсъка от есенния полусезон.

Домакините, водени от Юлия Иванова и Антонина Зетова, на два пъти повеждаха в двубоя, а "сините" изравняваха. В оспорваната решителна част армейският тим имаше превес от първите секунди и успя да съхрани преднината си, въпреки опитите на тима на Петър Шопов за обрат.
Поражението е трето за Левски през сезона, което отрежда трета позиция на клуба във временното класиране. ЦСКА е втори със само една загуба.

Лидерът Марица (Пловдив) отново не сгреши и постигна поредна чиста победа – този път в градското дерби срещу Марица 2022 с 3:0 (25-20, 25-15, 25-17). Двубоят в зала "Колодрума" започна по изненадващ начин и Марица 2022 поведе с 8:4. Шампионките стигнаха до обрат и след комфортна разлика при 18:14 не беше трудно да затворят гейма. Във втората част Марица 2022 отново поведе с 6:3, но след серия тимът на Борислав Крачанов излезе отново напред с 16:10. Геймът беше затворен от шампионките след успешна атака на Борислава Съйкова за 25:15. В третия гейм шампионките поведоха с 10:4, стигна се до 15:7, а мачът завърши след 25:17.

Славия 2017 остава на четвърта позиция след петата си победа за първенство. "Белите" не сгрешиха в гостуването си на Дея Спорт - 3:1 (25-21, 25-21, 22-25, 25-17). Срещата в Бургас бе равностойна и изпълнена с обрати в отделните части, като столичният клуб се мобилизира в четвъртия гейм и не позволи да се стигне до тайбрек. Дея също запазва пето място в подреждането, въпреки поражението.

Първа победа в първенството постигна Варна ДКС. "Морският" тим се поздрави с успех на свой терен срещу УВК Хектор с 3:2 (26-24, 17-25, 25-17, 21-25, 15-9). Волейболистките на варненския клуб доминираха в първия и третия гейм, в четвъртия започнаха добре, но позволиха изравняване и играта се завърза до края, за да се стигне и до тайбрек, в който Варна ДКС категорично се наложи над съперника.