Понеделник, 19 Февруари 2024 11:58
Победи за три столични отбора в Национална Волейболна DEMAX+ лига

ЦСКА продължи победния си ход в първенството при дамите ни след успех като гост на Хектор с 3:1 (25-21, 23-25, 25-18, 25-22) в среща от 10-ия кръг. Това е шеста поредна победа за "червените" в Национална Волейболна DEMAX+ лига. Те запазват второто си място с общо девет успеха и само една загуба – от временния лидер Марица (Пловдив).

Шампионките също продължиха безпогрешното си представяне в лигата, като постигнаха експресна победа над ДКС Варна с 3:0 (25-15, 25-6, 25-13). "Жълто-сините", които бяха гости, взеха гейм на 6 точки, а двубоят продължи 55 минути. Тимът, воден от Борислав Крачанов, има пълен актив от 30 точки.

Друг от водещите отбори – Левски София, също записа нова победа в актива си. В своята зала "сините" не допуснаха Дея спорт (Бургас) да вземе гейм - 3:0 (25-17, 25-11, 25-18). Двубоят ще се запомни и със серията от 11 точки с 4 аса на аржентинката Гуадалупе Рамела от тима на домакините. Левски продължава да заема трето място, като има 1 точка по-малко от ЦСКА.

Успех и за още един столичен тим в кръга – Славия. "Белите" не се затрудниха в своята зала срещу Марица 2022. Те също се наложиха на нула – 3:0 (25-23, 25-16, 25-13). Тимът на Иван Димитров прибави шеста победа към статистиката си в първенството и продължава да заема четвърта позиция.