Вторник, 05 Март 2024 16:41
Марица (Пловдив) си гарантира първото място в редовния сезон

Волейболистките на Марица (Пловдив) спечелиха редовния сезон в Национална Волейболна DEMAX+ лига два кръга преди края му. Шампионът при дамите се наложи над Дея Волей (Бургас) в своята зала с 3:0 (25-21, 25-15, 25-13). Двубоят бе от 12-ти кръг на лигата и се игра навръх националният празник 3 март.

Домакините поведоха в първата част с 10:4, но бургаският клуб се мобилизира и изравни при 18:18. В края на частта "жълто-сините" дръпнаха след серия от 4 точки и така поведоха в геймовете.

Равностойно бе началото на втория гейм, като Дея поведе за кратко с 6:4. Марица отново се откъсна след 5 поредни точки (16-8). До края те не срещнаха трудности.

Идентично тръгна и третата част. Дея имаше аванс при 4-3, но Марица отвърна с 11 поредни точки (14-4) и не загуби контрол до края.

Най-резултатна за Марица стана Добрина Христоскова с 14 точки, 13 добави Ива Дудова, а с 10 се отчете Виктория Коева. За Дея най-резултатна стана Елица Баракова с 12 точки.

В класирането шампионките са първи с пълен актив от 36 точки и без загуба, а Дея е на петото място с 12 точки.

По-рано в празничния ден и в зала "Колодрума" другият пловдивски тим – Марица 2022, прие ЦСКА. Гостите от София, които са втори във временното класиране, не се затрудниха и спечелиха на нула – 3:0 (25-17, 25-19, 25-21). "Червените" доминираха през цялата среща и напълно заслужено затвориха мача за малко повече от час. Това е 11-ти успех за тима, воден от Юлия Иванова и Антонина Зетова.

Ден по-рано чиста победа записа и Левски София. Волейболистките, водени от Петър Шопов, взеха домакинството си на Хектор с 3:0 (25-20, 25-13, 25-14). Най-резултатна бе Рая Млякова с 10 точки, като половината дойдоха от начален удар.

"Сините" са трети във временното класиране с 9 победи и 3 загуби.

Домакински успех и за друг от водещите отбори – Славия. "Белите" се наложиха над Варна ДКС с 3:1 (25-14, 17-25, 25-18, 25-21) в зала "Панайот Пондалов". Това е седми успех за тима на Иван Димитров.