Петък, 29 Март 2024 13:07
Казанлък, Етрополе и Варна приемат предквалификациония турнир за момичета под 16 г.

Тази събота и неделя (30-31 март) ще се проведе Предквалификационния турнир от Държавното първенство за момичета под 16 г. Надпреварата е част от спортно-състезателния календар на Българска федерация волейбол за сезон 2023/2024 г. В него ще участват 12 отбора, които са разделени на три групи по четири тима. Те ще играят по системата "всеки срещу всеки" и на база крайно класиране отборите, заели 1- во и 2-ро място, продължават към Квалификационния турнир за тази възраст (20-21 април). Отборите заели 3-то и 4-то място прекратяват участието си в шампионата.

Отборът на Люлин замени отказалия се ВК Хебър в Група А, която ще се проведе в спортна зала "Багира" в Казанлък.

11:30 ч.: Севлиево волей – Пирдоп

Домакин на Група Б ще бъде ВК Перун, а срещите ще се играят в спортна зала "ДКС – Младост А" във Варна.

16:30 ч.: Дея спорт - Славия 2017

ВК Етрополе ще домакинства на срещите от Група В, които са насрочени за спортна зала "Чавдар" в Троян.