Понеделник, 22 Април 2024 15:51
Програма за Квалификационния турнир за момчета под 16 години

На 24 и 25 април в пет града от страната ще се проведе Квалификационен турнир от Държавното първенство за момчета под 16 години. В турнира участват 24 отбора, които са разделени на шест групи по четири тима. По регламент те играят по системата "всеки срещу всеки". Завършилите на първо място се класират директно за финалите (10-16 юни) и за турнира Купа България. Заелите второ и трето място ще играят Допълнителен квалификационен турнир (18-19 май), а класираните на четвърто място приключват участието си в първенството за сезона.

Група Д ще се играе в Перник, където домакин е местният клуб Миньор. В потока попадат още съставите на ВК ЦСКА (София), ВК Сливен (Сливен) и ВК Царевец 19 (Велико Търново)

11:30 ч.: Сливен - Миньор

В две столични зали ще се проведе Група Е. Левски София приема отборите на ВК Пирин (Разлог), ВК Локомотив (Червен бряг) и ВК Омуртаг (Омуртаг). В първия ден това ще е "Арена Исаев", а във втория на два корта в зала "Левски София".

ПРОГРАМА - Група Е

10:00 ч.: Левски София - Омуртаг (з. Исаев)
12:00 ч.: Пирин - Локомотив (з. Исаев)
16:00 ч.: Омуртаг - Локомотив (з. Исаев)
18:00 ч.: Левски София - Пирин (з. Исаев)
10:00 ч.: Пирин - Омуртаг (з. Левски София, корт 1)
10:00 ч.: Локомотив - Левски София (з. Левски София, корт 2)

ВК Родопа и град Смолян са домакин на срещите от Група Ж. До града ще пътуват ВК Монтана (Монтана), ВК Етрополе (Етрополе) и ВК Дея спорт (Бургас).

11:30 ч.: Етрополе - Родопа

В Кърджали е насрочена Група З. Там местният Арда ще мери сили с ВК Перун (Варна), ВК Виктория волей (Пловдив) и ВК ВАСК (София).

11:30 ч.: Виктория волей - Арда

В спортна зала „Изгрев" в град Ябланица ще се състои Група И. Клубовете, които ще се впуснат в опит за достигане до финалите, са ВК Изгрев (Ябланица), ВК Хебър (Пазарджик), ВК Черно море (Варна) и ВК Раковски (Димитровград)

12:00 ч.: Черно море - Изгрев

Държавното първенство по волейбол се провежда в изпълнение на спортния календар на БФВ с цел популяризиране на волейболната игра сред подрастващите и за излъчване на Републикански шампион в съответната възрастова група.

Българска федерация по волейбол изказва своята благодарност към партньорите, подкрепящи развитието на Детско-юношеския волейбол в България – Лидл България, Гаритидж парк, Обединена Българска Банка, Хюндай България, фондация "За пример", Министерство на туризма и Министерство на младежта и спорта.