Неделя, 06 Декември 2015 12:09
Девойките на Левски победиха чисто Локомотив 1929

Отборите на Левски (София) за момичета до 15 години и девойки младша възраст реализираха две чисти победи над Локомотив 1929 (София) в поредните кръгове от софийското градско първенство по волейбол, което е част от държавния шампионат на България.

Както е известно при среща между клубове със селекции и при двете възрасти се играят сдвоени мачове на едно и също място, които протичат един след друг. В тази среща домакини бяха железничарките, а двубоите се играха  зала Локомотив, на едноименния стадион.

И двата тима постигнаха категорични победи, като доминираха изцяло  над съперниците. Волейболистките на Сините при 15-годишните спечелиха мача с 3:0 (25:9, 25:12, 25:13), а девойките младша взеха победата също с 3:0 (25:17, 25:10, 25:13).

Levski Momicheta U15 Lokomotiv 2015 2016 - Copy

15-годишните представителки на Сините победила Локомотив с 3:0

В този кръг отборите на  ЦПВК (Централен полицейски волейболен клуб) и Ахил си размениха по една победа и една загуба, като двете срещи се играха в зала Раковски.

В първия мач при момичетата до 15-години домакините от ЦПВК победиха Ахил с 3:1 (25:15, 23:25, 25:14, 25:15), а във втория мач, при девойките младша представителките на Ахил се наложиха над ЦКВП с 3:0 (25:12, 25:11, 25:13).

12291952 536905856468698 4557240588755318066 o

15-годишните на ЦПВК надиграха Ахил с 3:1 гейма

Останалите мачове в София бяха само при момичетата до 15 години, като ЦСКА надигра Звезди 94 с 3:0 (27:25, 25:12, 25:10), а Славия  победи Академик с 3:0 гейма.

CSKA Momicheta U15 Zvezdi 2015 2016

15-годишните на ЦСКА надиграха Звезди 94 с 3:0 гейма

Така при 15-годишните Славия продължава без загуба до сега, като има четири победи  и 12 точки. Тимът на ЦСКА е с една загуба от Белите, но е временно първи с 14 точки, с един изигран мач повече. Трети засега е ЦПВК с три победи, две загуби и 8 точки и също един мач в повече. Следват Левски, Ахил и Локомотив с по две победи, две загуби и 6 точки. Седми са Звезди 94 с една победа, четири загуби и 4 точки, а на последното място е Академик без победа до сега.

При младшата първенец е ЦСКА с три победи една загуба, 9 точки и един мач в повече. Втори е Левски, с две победи, една загуба и 7 точки. Трети с две победи, две загуби и един мач в повече са Ахил с 6 точки. Четвърти са Славия с две победи една загуба и пет точки. На пета позиция е Локомотив 1929 с 3 точки, а последни са представителките на ЦКВП без спечелена точка до сега.