Събота, 14 Ноември 2015 19:41
"Левски" спря победната серия на "Марица" (Всички резултати от втория кръг при жените)

„Марица“ (Пловдив) инкасира първата си загуба в официален мач за сезона.  В среща от втория кръг на Национална волейболна лига „Демакс +“, играна в зала Пловдивски университет, шампионките отстъпиха пред гостуващите вицешампионки от „Левски“ (София) с 1:3 (21:25, 14:25, 25:23, 16:25) след 95 минути игра.  Така бе сложен край на успешната серия от четири поредни победи за момичетата на Иван Петков в различните състезания.

Преди началото на срещата в залата с минута мълчание бяха почетени жертвите от терористичната атака в Париж. В състава на „Марица“ за този мач не бе на линия разпределителката Юлия Богмацер, докато „Левски“ се появи на терена в пълен състав.  Първият гейм бе сравнително равностоен, но все пак гостенките бяха във водещата роля и го спечелиха с 25:21, оформено с успешна блокада на Гергана Петрова срещу Ана Радичева за последната точка.  Във втората част надмощието на софиянки вече беше тотално.  Тяхната защита много ефективно противодействаше на иначе мощните атаки на пловдивските нападателки и това спомогна за натрупването на разгромен аванс.  Усилията на „сините“ бяха увенчани с аса на Мирослава Паскова, който затвори гейма при 25:14.

В третия гейм играта на шампионките отново живна и развоят му стана много оспорван.  Водачеството се смени няколко пъти до 18:18, когато „Марица“ постигна три поредни точки и дръпна напред в резултата.  Опитите на гостенките да се върнат в гейма бяха успешни само частично и домакините затвориха частта при 25:23.  Вместо обаче да доведат този завой в развитието на мача докрай, пловдивчанки отново не успяха да бъдат равностойни на противника в четвъртия гейм.  „Левски“ игра на многовисоко ниво и постигна още един категоричен резултат – 25:16, с което спечели и дербито с 3:1.

Топреализатор на мача с 25 точки за победителките стана Мирослава Паскова. Нася Димитрова и Славина Колева добавиха по 15.  За „Марица“ най-резултатна бе Ана Радичева с 14 точки. Таня Събкова и Радосвета Тенева отбелязаха по 13.

Така, вече с две победи в актива си, „Левски“ излезе начело във временното класиране след втория кръг, измествайки от върха именно „Марица“, който заема третата позиция с по-лошо геймово съотношение от втория ЦСКА (София).

В третия кръг, следващата събота, на 21 ноември, „Марица“ гостува на „ЙЕБ Шумен 05“ (Шумен) от 17:30 б.в. в зала „Младост“.