Неделя, 30 Октомври 2016 22:26
Волейболистките на "Шумен 05" записаха победа на старта на женското първенство

Волейболистките на „ЙЕБ Шумен 05“ (Шумен) победиха като гости „Бургас 07“ (Бургас) с 3:0 (25:21, 25:23, 25:23) в бургаската зала „Младост“, в мач от първия кръг на женското първенство.

С този успех шуменки изненадаха максимално домакините и записаха първи три точки в своя актив.

Представителките на „Шумен 05“ отбелязаха мощно начало, като поведоха с 8:3. Разликата нарасна до 12:6, преди бургазлийки да се разиграят. Домакините тръгнаха да правят обрат, но само успяха до някъде да стопят пасива си, след което гостенките спечелиха гейма.

Следващите две части бяха изключително оспорвани и равностойни. В решителните минути обаче волейболистките на „Шумен 05“ отново показаха по-добра устойчивост, наложиха волята си и спечелиха геймовете с минимална разлика, като завършиха с чиста победа.