Петък, 14 Ноември 2014 15:35
ОСК „Славия“ и ВК „Казанлък Волей“ откриват 5-ия кръг при жените

ОСК „Славия“ (София) - ВК „Казанлък Волей“ е първият мач от 5-ия кръг на НВЛ „Бачково-изворна вода“ - Национален шампионат жени. „Белите“ имат една победа от началото на сезона с 3:0 като гост на ВК „Сливен“ и с 3 точки заемат предпоследното 5-о място.

До момента гостите от Казанлък записаха два успеха от 4 мача. Те надиграха ВК ЦСКА с 3:2 и ВК „Сливен“ с 3:0 и с 5 точки са на 3-а позиция.

Срещата започва днес в 17:30 ч.

В събота ще се изиграят и останалите две срещи от този кръг в първенството. ВК „Сливен“, който до момента няма спечелен гейм, приема ВК ЦСКА. Момичетата на Юлия Иванова започнаха сезона с 3:0 срещу ОСК „Славия“, но след това загубиха последните си 3 мача. В миналия кръг „червените“ отстъпиха с 0:3 на ВК „Левски“ във „вечното дерби“ на женския волейбол и с 4 точки се намират на 4-о място.

Мачът започва в 17:00 ч.

Безспорно най-интересната среща от този кръг е между непобедените до този момент ВК „Левски“ и ВК „Марица“ (Пловдив). Двата отбора до момента нямат загубен гейм и с по 12 точки си разделят лидерската позиция. Момичетата на Радослав Бакърджиев през седмицата имаха тежко гостуване на „Илбанк“ (Анкара) за Купата на претендентите, което загубиха с 0:3. В миналия кръг пък пловдивчанки победиха ОСК „Славия“ с 3:0.

Битката за първото място между шампионът и вицешампиона от миналия сезон в столичната зала „Христо Ботев“ започва в 17:00 ч.