Сряда, 02 Ноември 2016 21:39
"Добруджа 07" изигра силен мач, но за съжаление загуби с 0:3.

"Добруджа 07" (Добрич) дебютира със загуба в Шампионската лига. Волейболистите на Мирослав Живков отстъпиха на холандския "Абиант Ликъргъс" (Грьононген) с 0:3 (24:26, 23:25, 23:25) в първия мач от втория кръг, който се игра пред пълни трибуни в зала "Мартин Плаза". Българският шампион изигра много силен двубой и само малко късмет и липса на опит го лиши от по-добър развой на срещата.

След като загубиха само с две точки разлика първите две части, "добруджанци" имаха аванс от 6 точки при 22:16 в третия гейм, но домакините направиха впечатляващ обрат, в основата на който беше разпределителят Мат Уест. Американецът заби 4 аса и изведе тима си до 22:24, а впоследствие холандците реализираха втория си мачбол и приключиха двубоя за 1 час и 26 минути игра.

Най-резултатен за гостите беше Жулиен Георгиев с 15 точки. Мартин Мечкаров добави 9, а Трифон Лапков завърши с 8. Топреализтор в срещата стана опитният диагонал на победителите Витце Коистра с 23 точки.

Статистика можете да видите тук.

Реваншът между двата тима е на 8-и ноември от 20:00 ч. в Двореца на културата и спорта във Варна.