Сряда, 13 Юли 2016 20:48
Волейболистките на България стартираха с победа над Черна гора на Балканиадата в Казанлък

Националният отбор по волейбол на България за момичета до 14 години победи Черна гора с 3:0 (25:12, 25:17, 25:12) в първия си мач от Балканиадата в Казанлък. Така, най-младите ни националки започнаха с успех в надпреварата, която с провежда в спортен комплекс „Багира“ в града на розите. В турнира се играе по системата всеки срещу всеки, като утре, 14 юли нашите срещат Румъния. Двубоят от 18:00 ч, като ще бъде предаван пряко в официалния сайт на ВК Казанлък.

Българските волейболистки превъзхождаха Черна гора изцяло в мача. Нашите доминираха със сервис,  с който затрудниха посрещането на съперника. Дълга серия на разпределителката Борислава Личева от сервис доведе до десет последователни точки за нашите и поведоха с 21:7. Това бе смазваща преднина и нашите затвориха бързо гейма отново с ас.

Единствено във втората част черногорките оказаха по-голяма съпротива, като опонираха до 15:18. Волейболистките ни обаче съумяха да устоят на атаките на противника, поддържаха преднина и затвориха и този гейм, като поведоха с 2:0.

BUL momicheta U14 MNE 2016

Това напълно сломи Черна гора. В третата част родните волейболистки отново взеха голяма преднина с 10:2, като това бе достатъчно и България записа чиста победа.

Статистика от мача можете да видите тук.

Фотогалерия от двубоя можете да разгледате тук.