(0 гласа)
България загуби от Турция на световната квалификация за девойки под 20 години
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори

Националният отбор по волейбол на България за девойки под 20 години загуби от Турция с 0:3 (13:25, 20:25, 14:25) в единствения мач от предварителна група В на световната квалификация в Анкара, който се игра пред около 800 зрители в зала "Башкент".

Домакините доминираха през цялото време, като само в началото на втория гейм България поддържаше аванс. Всичко обаче приключи с чиста победа за туркините за 75 минути игра.

С по 10 точки се отличиха Ясемин Гювели (1 ас, 4 блокади, 71 % в нападение) и Тутку Юзгенч (4 блокади, 38 % в атака). За България Катрин Димитрова реализира 9 точки (27 % в нападение).

Статистика от мача виж тук.

Заради отказ от участие на другите два отбора в тази група - Финландия и Австрия, България и Турция получиха служебни победи с по 3:0 гейма срещу тези съперници. Така в крайното класиране Турция е на първо място, без загубен гейм, а България е на втора позиция с 6 точки и геймово съотношение 6:3.

За втория етап от световните квалификации се класират победителите от четирите предварителни групи и трите отбора на второ място с най-добри показатели. Дали, след този единствен мач, отборът ни ще продължи напред, във втория етап на световните квалификации, ще стане ясно след приключване на мачовете във всички предварителни групи.

Прочетена 335 пъти Последно променена в Неделя, 08 Януари 2017 09:45