Петък, 14 Април 2017 19:53
Българският национален отбор за момчета под 17 години се доближи на един успех от класиране на Европейското първенство в Турция.

Българският национален отбор за момчета под 17 години се доближи на един успех от класиране на Европейското първенство в Турция. Малките „Лъвчета“ постигнаха втора категорична победа в квалификационна Група А, след като се наложиха над Исландия с 3:0 (25:9, 25:8, 25:16) в столичната зала „Христо Ботев“.

Селекционерът Драган Иванов даде шанс за изява на абсолютно всички състезатели в отбора, а с най-голям актив от 9 точки приключи Николай Захариев.

Статистика от двубоя можете да видите тук.

В първия мач от втория ден на турнира Естония победи Румъния с 3:1. Така преди последните срещи в събота волейболистите ни са лидери в групата с две победи и пълен актив от 6 точки. Утре от 18:30 ч. „трикольорите“ излизат срещу Румъния, а при нов успех ще си гарантират участие на Шампионата на Стария континент.