Събота, 03 Юни 2017 09:30
Волейболистките с трета победа на квалификацията в София

Българският национален отбор по волейбол за жени постигна трети категоричен успех на световната квалификация в столичната зала "Христо Ботев". Състезателките на Иван Сеферинов надиграха водения от бившия национален селекционер Драган Нешич тим на Черна гора с 3:0 (25:15, 25:12, 25:13) в третия си двубой от група C.

На терена излезе почти същия стартов състав, като липсваше единствено Добриана Рабаджиева: Гергана Димитрова, Нася Димитрова, Лора Китипова, Христина Русева, Мария Филипова, Ева Янева, Емилия Николова. Възможност за изява получиха и Мирослава Паскова и Мария Данчева.

Мачът протече под диктовката на родния тим, като националките ни яха непоколебими и затвориха срещата с в три гейма.

Най-резултатна за българския тим бе Гергана Димитрова с 12 точки (1 ас, 1 блокада, 48 % в атака), Емилия Николова добави 11 точки (3 аса, 50 % в атака). За Черна гора Елза Хаджисалихович реализира едва 5 точки (2 блокади).

Статистика от мача вижте тук.

Главният ни съперник за първото място Турция също се поздрави с победа, като надигра Румъния с 3:0 (25:14, 25:19, 25:18). Така двата тима са с по три победи и пълен актив от 9 точки.

Днес, 3 юни българският тим излиза срещу Турция в четвъртия и най-важен двубой от група C, от 17:30 ч.

Прочетена 295 пъти Последно променена в Събота, 03 Юни 2017 09:36