(0 гласа)
България със страхотна победа над Русия за Световната лига
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори
Мъжкият национален отбор по волейбол на България записа страхотна победа над Русия за Световната лига, като направи пълен обрат от 0:2 до 3:2 гейма. Лъвовете надиграха "Сборная" насред руския град Казан  с 3:2 (21:25, 15:25, 25:22, 27:25, 15:13) след два часа борба в среща група С1 на надпреварата.

Волейболистите на Пламен Константинов започнаха срещата изключително неуверено, а домакините без особени проблеми спечелиха първите два гейма. Българите се събудиха в края на третата част и успяха да объркат сметките на домакините, като спечелиха следващите два гейма и пратиха мача в тейбрек. Там нещата не бяха ясни до самия край, като двата отбора се гонеха в резултата. В края обаче силните изяви на Цветан Соколов сложиха край на сблъсъка.

Най-резултатен за успеха на България беше Цветан Соколов с 21 точки, а Розалин Пенчев добави 14 точки. За Русия Максим Жигалов се разписа със 17 точки, а Егор Клюка и Денис Бирюков прибавиха по 12 точки.

Следващото участие на националите за Световната лига е домакинския турнир на България, който ще се проведе от 9 до 11 юни във Варна. Съперници на "лъвовете" ще бъдат от Полша, Бразирия и Канада, а мачовете ще се играят в Двореца на Културата и спорта.

Прочетена 335 пъти Последно променена в Понеделник, 05 Юни 2017 12:07