Неделя, 08 Април 2018 21:43
(0 гласа)
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори
Младите ни национали надиграха Чехия с 3:2 гейма и записаха първа победа на Европейското първенство Снимка: cev.lu

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 18 години записа първи успех на Европейското първенство в Чехия и Словакия. Младите ни национали надиграха домакините от Чехия с 3:2 (25:19, 21:25, 25:18, 18:25, 15:9) във втори мач от група I , който се игра в чешки град Злин.

Двубоят бе много оспорван, като двата отбора си размениха по два гейма, и достигнаха до решителен тайбрек. В петата решителна част момчетата на Пламен Христов поведоха в резултата с 6:2 и не позволиха на съперниците да противодействат, като изковаха крайната победа.

182937 019 DR187095

Реализатор за победата на България бе Самуил Вълчинов с 25 точки (2 аса, 2 блокади). Съотборникът му Петър Петров завърши с 14 точки (3 аса, 2 блокади). За чешкия тим Иржи Микуленка приключи с 23 точки (1 ас, 1 блокада).

Статистика от мача можете да видите тук.

След този успех тимът ни заема пето място във временното класиране на група I в Злин.