Четвъртък, 14 Февруари 2019 14:18
Виктор Йосифов и Веро Волей (Монца) се класираха за полуфинали след като отстраниха с 2:0 победи словенския Калцит Снимка: cev.lu
Двама български национали Виктор Йосифов и Николай Николов и техните клубни отбори ще се изправят един срещу  друг в полуфинален сблъсък от третия по сила европейски турнир за Купата на Претендентите (Challenge cup).

Капитанът на националите Виктор Йосифов и неговият Веро Волей (Монца) надиграха категорично като гости словенския Калцит (Камник) с 3:0 (27:25, 25:18, 25:23) в реванш от 1/4-финалите на надпреварата, който се игра в словенския град Камник. Първи рефер на мача бе българският съдия Илия Пенков. В първата среща Веро Волей се наложи като домакин с 3:1 гейма и с резултат 2:0 победи отстрани съперника.
Йосифов бе титуляр в два от трите гейма и завърши с 9 точки (2 блокади, 88% в атака). С по 9 точки се разписаха Донован Дзаворонок (2 блокади) и Паул Бухегер (1 ас, 1 блокада). За опонентите им Примож Вагмар завърши с 16 точки (1 ас).

Националът Николай Николов и неговият Спортинг (Лисабон)  отстъпиха като гости на Фонте Бастардо Азорес с 2:3 (25:17, 25:22, 23:25, 20:25, 13:15) в мача-реванш помежду им. В първата среща обаче португалския тим записа категоричен успех с 3:0 гейма, като   спечелените два гейма във втория двубой им стигнаха, за да продължат напред в турнира.

n-102127

Николов бе на терена само в първите два гейма, като отбеляза 3 точки (1 блокада). Най-резултатни с по 13 точки бяха Марко Бойич (1 блокада) и Сесар Лопес (2 аса, 4 блокади). 12 добави Роберто Силва (3 аса). За Фонте Бастардо Виталий Сухинин завърши с 19 точки (2 аса, 1 блокада). Ренан Фрейре се отчете с 16 точки (3 аса, 3 блокади).

Така на полуфинала за купата на Претендентите ще има "българско" дерби, като Виктор Йосифов и Веро Волей (Монца) ще играят с Ники Николов и Спортинг (Лисабон).  Първият мач ще е най-вероятно на 27 февруари (сряда).