Вторник, 08 Декември 2015 20:38
Волейболистките на "Левски" надиграха "Раковски" с 3:0

Волейболистките на „Левски (София) и „ЦСКА“ (София) отбелязаха чисти победи в седмия кръг на НВЛ-жени „Demax+“.

„Сините“ победиха като гости „Раковски“ (Димитровград)  с 3:0 (25:14, 25:16, 25:16) в местната зала „Младост“. Така те реализираха седма поредна победа в първенството, като са първи в класирането с актив от 21 точки. Представителките на Димитровград записаха пета загуба, като с една победа и 2 точки заемат осмо място в подреждането.

Волейболистките на „червените“надиграха като домакини „ЙЕБ“ (Шумен) с 3:1 (16:25, 25:13, 25:10, 25:18) в своята зала „Васил Симов“. Това бе четвърта победа за „армейките“ , които с две загуби и 12 точки заемат трето място във временното подреждане. Представителките на Шумен успяха да вземат гейм на столичанки, но за повече нямаха сили, като си тръгнаха без точка от мача. С това те записаха пето поражение до сега, като с две победи и 5 точки заемат седмо място в таблицата.

В този кръг, в  истинско дерби се превърна домакинството на „Славия“ (София) на  „Казанлък Волей“ (Казанлък), което стигна до петгеймова битка. След близо двучасова оспорвана борба и много обрати в зала "Панайот Пондалов", „розите“ надиграха „белите“ с 3:2  (25:23, 18:25, 25:19, 19:25, 15:10) и се поздравиха с четвърти успех в шампионата. След този успех те имат 11 точки, като това им отрежда четвърта позиция в класирането. Белите записаха четвърта загуба, като  с две победи и 8 точки са на пето място във временното класиране.

Последният мач от седмия кръг на женското първенство ще противопостави „Спартак“ (Варна) и „Бургас 07“ (Бургас), като двубоят е на 9 декември от 16:00 ч в залата на Първа езикова гимназия във Варна.