Неделя, 03 Февруари 2019 10:52
Левски спечели гостуването във Варна, като надигра Черно море с 3:1 гейма
Левски спечели гостуването във Варна, като надигра Черно море с 3:1 гейма Снимка: ВК Левски София

Левски София се наложи като гост над Черно море (Варна) с 3:1 (25:20, 25:20, 21:25, 25:18) в мач от 15-и кръг на Суперлигата при мъжете, изигран в зала "Христо Борисов" в морската столица.

Така волейболистите на Владо Николов записаха десета победа в шампионата и се върнаха на третата позиция в класирането с 28 точки (10 победи, 5 загуби), но преди изиграването на останалите срещи от кръга. Тимът на Черно море е девети с 14 точки (3 успеха, 12 поражения).

Най-резултатен за победата на Левски бе капитана Смилен Мляков, който приключи с актив от 22 точки. Иван Петров добави 15, а Теодор Богданов и Гордан Люцканов завършиха съответно с 12 и 11 точки.

За Черно море с най-голям актив бе Евгений Тюрин, който завърши с 19 точки.

В следващия кръг Левски се изправя срещу ЦСКА във второто вечно дерби за сезона в зала "Универсиада". Срещата е на 7 февруари (четвъртък) от 18:30 ч. "Моряците" гостуват на Пирин (Разлог) ден по-късно.