Неделя, 03 Февруари 2019 22:05
Волейболистите на Дунав надиграха Марек с 3:2 гейма в петнадесетия кръг на Суперлигата

Отборите на Дунав (Русе), Нефтохимик 2010 (Бургас) и ЦСКА записаха успехи в петнадесетия кръг от Суперлигата при мъжете, който се провежда в три дни през уикенда.

Най-драматичен бе двубоя между волейболистите на Дунав и Марек Юнион- Ивкони (Дупница), в който русенци надделяха като домакини над съперника слез петгеймова битка 3:2 (23:25, 25:22, 25:21, 23:25, 16:14).

Така тимът, воден от Петър Шопов е на девето място във временното класиране с 4 победи, 10 загуби и 12 точки, но и мач по-малко. Марек пък продължава да е на осма позиция с 5 победи, 10 загуби и 15 точки.

Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) нямаха проблеми при гостуването си на Миньор (Перник), като отбелязаха чист успех над домакините с 3:0 (25:18. 25:14, 25:23) в пернишката зала "Борис Гюдеров".

Успехът е девети за шампионите от началото на сезона, като с пет загуби и 26 точки заемат пето място във временното класиране, но и с мач по-малко. Тимът на Миньор е на последната дванадесета позиция, с две победи, тринадесет загуби и 6 точки.

Волейболистите на ЦСКА също се справиха без грешка при домакинството си над Дея спорт (Бургас), като надиграха съперника с 3:0 (25:23, 25:18, 25:18) в столичната зала „Васил Симов“.

Във временното класиране ЦСКА остава на втора позиция с тринадесет победи, две загуби и 37 точки. Съставът на Дея спорт е на 11-о място с 9 точки.