(0 гласа)
Волейболистите на България завършиха на второ място на Балканиадата
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори

Националният отбор по волейбол на България за юноши до 18 години завърши със сребърните медали на Балканиадата в Добрич.

Във финалния спор за титлата младите „лъвове“ отстъпиха на Гърция с 0:3 (26:28, 17:25, 19:25). Така волейболистите ни, водени от треньора Христо Райчев приключиха на втора позиция, а Гърция спечели балканската титлла.

Мачът започна много оспорвано, като равностойната игра продължи през целия гейм. Съперникът поведе с 23:20, но нашите съумяха да изравнят. В решителните минути обаче, след 24:24, родните представители не успяха да реализират възможност за затваряне на гейма и отстъпиха с 26:28.

Това, като че ли повлия на следващите две части, в които българският тим бе догонващ. И във втория, и в третия гейм гръцките волейболисти диктуваха играта, като затвориха мача с чиста победа и триумфираха на върха.

В спора за 3-4 място Турция надигра Сърбия с 3:1 (23:25,  25:17, 27:25, 25:23). С това волейболистите на Турция взеха бронзовите отличия, а сърбите завършиха на четвърто място в крайното класиране.

В спора за 5/6 място Румъния победи Черна гора с 3:1 (25:17, 25:17, 21:25, 25:22).

В спора за 7/8 място Молдова надигра Косово с 3:1 (25:7, 22:25, 25:19, 25:20).