Събота, 06 Август 2016 17:40
България излиза за пето място на Балканиадата в Сърбия

Националният отбор по волейбол на България за момчета до 15 години надигра Молдова с 3:0 (25:16, 25:14, 25:16), в полуфинален мач за разпределение на местата от пето до осмо на Балканиадата в сръбския град Иваница.  Момчетата на селекционера Драган Иванов отнесоха съперника, като постигнаха категорична победа само за 60 игра.

Така България ще спори за петото място в крайното класиране на турнира. Съперник на нашите ще бъде Черна гора, чиито тим по-рано днес надделя над Босна и Херцеговинас 3:1 (19:25, 25:17, 25:17, 25:23). Двуоят е на 7 август (неделя) от 13:30 ч (б.в)

България и Черна гора вече се срещнаха веднъж в турнира - в мач от груповата фаза, в който националите се наложиха с 3:0 гейма след само 69 минути.

Преди това, от 10:00 ч, е двубоят за седмото място между отборите на Босна и Херцеговина и Молдова.

По-късно днес са полуфиналите от турнира: Турция - Румъния и Сърбия - Гърция.

Прочетена 269 пъти Последно променена в Събота, 06 Август 2016 17:46