Събота, 06 Август 2016 19:12
Националките до 19 години шести на Балканиадата в Босна и Херцеговина

Националният отбор по волейбол на България за девойки до 19 години завърши на шесто място в крайното класиране на Балканиадата в Биелина (Босна и Херцеговина).

В последен двубой за петото място момичетата на селекционера Димо Тонев отстъпиха на представителките на Босна и Херцеговина с 0:3 (23:25, 17:25, 25:27). Така домакините приключиха на пета позиция, а българските волейболистки заеха шесто място.

В първия мач от днешния ден за разпределение на местата, отборът на Македония се пребори за седмото място, след като се наложи много трудно над Молдова с 3:2 (21:25, 25:6, 22:25, 25:18, 15:12).

По-късно днес е спорът за титлата на Балканиадата между Сърбия и Турция. Преди това е двубоят за бронзовите медали между Румъния и Черна Гора.

Във вчерашните полуфинали Сърбия се наложи над Румъния с 3:1 (23:25, 25:12, 25:13, 25:7), а Турция продължи без загубен гейм от началото на турнира, след като надигра Черна гора с 3:0 (25:13, 25:13, 25:14).

Балканската титла бе спечелена от Турция, коиято на финала победи Сърбия с 3:0 (25:14, 25:18, 25:21). Бронзовите медали бяха спечелени от Черна гора, чиито тим надигра Румъния с 3:1 (25:20, 15:25, 25:23, 25:14).

Бялканиадата в Биелина бе част от подготовката на българските волейболистки преди участието им в Европейското първенство 2016 в Словакия и Унгария в края на август.