Петък, 16 Септември 2016 20:35
България започна с победа в европейската квалификация

Женският национален отбор по волейбол на България започна с победа на старта на квалификацията за Европейското първенство 2017, която се провежда в София. В първия си мач от предварителна група „Е“, в столичната зала "Христо Ботев", българските момичета се наложиха над Швейцария с категоричното 3:0 (25:18, 25:13, 25:14).

Селекционерът на България Иван Сеферинов започна с Лора Китипова - Емилия Николова, Елица Василева (капитан) - Гергана Димитрова, Нася Димитрова - Цветелина Заркова, Кристин Колчагова (либеро).

Българските волейболистки доминираха почти изцяло в мача, като само началото бе по-проблемно за тях. Швейцарките поведоха с 12:10, но в последствие нашите момичета се стабилизираха и затвориха гейма с разлика.

В следващите две части българските волейболистки буквално прегазиха съперника, като във втората част дадоха само 13 точки на швейцарките, а в третия гейм започнаха с ударното 6:0, като затвориха мача с чиста победа за около 75 минути игра.

Реализатор за поедата на България бе капитанката Елица Василева с 15 точки (2 аса, 65 % в нападение). Eмилия Николова добави 14 точки за успеха.

Статистика от мача виж тук.

Във втория си мач от квалификационната група утре (17 септември) България излиза срещу Черна гора от 18:00 ч, отново в зала "Христо Ботев".

Прочетена 273 пъти Последно променена в Петък, 16 Септември 2016 20:51