Събота, 03 Юни 2017 23:31
България отстъпи на Турция в петгеймова битка

Женският национален отбор по волейбол се размина с директна квота за Световното в Япония през 2018 г., след като отстъпи на Турция с 2:3 (25:23, 23:25, 23:25, 25:13, 13:15) в четвъртия двубой от група C от световната квалификация в столичната зала "Христо Ботев". Така нашите ще играят на допълнителна квалификация през август.

Селекционерът Иван Сеферинов заложи на следната стартова шестица: Нася Димитрова, Добриана Рабаджиева, Лора Китипова, Емилия Николова, Христина Русева, Елица Василева, Мария Филипова.

След равенство 2:2 гейма, в тайбрека туркините тръгнаха силно, със смразяваща преднина от 7 точки."Лъвиците" успяха да стопят разликата благодарение на прецизния сервис на Гергана Димитрова. В крайна сметка обаче Туркините показаха по-голяма издръжливост и затвориха при 15:13, спечелвайки турнира, а с това и директно място на Мондиала.

Топреализатор за България стана Елица Василева с невероятните 24 точки (1 ас, 4 блокади, 63 % позитивно посрещане), Емилия Николова заби 21 (2 блокади). За Турция Нериман Йозсой и Мерием Боз реализираха по 15 точки (4 блокади) (1 блокада, 47 % в атака).

Статистика от мача вижте тук.

С този успех, кръг преди края на турнира Турция оглавява временното класиране с четири победи, а България е на втора позиция с три победи и една загуба. Волейболистките ни излизат срещу Косово на 4 юни от 20:00 ч. за петия си, последен двубой в група C на квалификациите.

Прочетена 286 пъти Последно променена в Събота, 03 Юни 2017 23:37