(0 гласа)
България с втора загуба в Световната лига
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори

Мъжкият национален отбор по волейбол на България загуби от Аржентина с 2:3 (23:25, 25:23, 25:20, 21:25, 12:15) във тория си мач от предварителна група С на Световната лига, която се провежда в руския град Казан. С това националите записаха втора загуба, след като на старта на турнира бяха победени от Франция с 3:0 гейма.

България започва със следните играчи срещу Аржентина: Тодор Скримов, Георги Сеганов, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Николай Николов, Цветан Соколов и Теодор Салпаров-либеро. Две промени имаше в тима в сравнение с първия мач с Франция. Тодор Скримов и Теодор Салпаров започнаха сред титулярите за сметка на Розалин Пенчев и Владислав Иванов.

След равенството 2:2 гейма, в петата решителна част, волейболистите ни  не започнаха добре, като при смяната на полетата Аржентина имаше три точки преднина. Блокадата на съперника спря българските нападатели в решителни моменти, което бе важно за крайния резултат.

Цветан Соколов бе най-резултатен в мача с 29 точки (2 аса, 4 блокади), Николай Николов добави 15 (4 блокади). Кристиан Поглажен записа 19 точки (1 ас, 1 блокада) за Аржентина.

В неделя, 4 юни, в последния мач в Казан България се изправя срещу домакина Русия.

Прочетена 296 пъти Последно променена в Неделя, 04 Юни 2017 10:47