Сряда, 10 Септември 2014 20:28
България допусна загуба с 0-3 от Бразилия на Световното

Националният отбор по волейбол на България допусна загуба с -0-3 гейма (15:25, 21:25; 21:25) от отбора на Бразилия в мач от I кръг на Група F на Световното първенство в Полша.

Българските волейболисти не успяха да намерят отговор на острите бразилски атаки, а Селесао грабна лидерството още в първия гейм. По време на първото техническо прекъсване резултатът беше 8:5 в полза на Бразилия, а разликата набъбна и при второто техническо прекъсване бразилските волейболисти водеха с 16:9. Без особени проблеми Селесао спечели тази част при 25:15.

В първите минути на втория сет бразилските волейболисти поведоха при 8:6, но след това Лъвовете започнаха „да дишат“ във врата на опонента като дори поведоха при 11:10 и 12:11. Селесао достигна до обрат и по време на второто техническо прекъсване вече водеше с 16:13. Момчетата на Бернардо Резенде  запазиха преднината си и затвориха гейма при 25:21.

По време на третия сет българите водеха при първото техническо прекъсване (8:7). Разликата набъбна на 4 точки (11:7) , а второто техническо прекъсване отново дойде в наша полза (16:14). Бразилия обаче изравни (17:17)  и дори поведе при 21:19. Силите на българските волейболисти достигнаха до 21-ва точка, тъй като Бразилия затвори гейма при 25:21.